Katıl

Sosyal girişimcileri destekleyen programlar var mı? Nasıl katılabilirim?

Yaptığınız araştırmalar sonucunda sosyal girişimciliğin tam da size göre olduğunu düşünüyorsanız ve kendinizi bu konuda geliştirmek istiyorsanız, katılabileceğiniz programlar ve yarışmalar olduğunu biliyor musunuz?

İşte bunlardan bazıları:

 • Impact Hub İstanbul: Impact Hub Istanbul, sosyal etki odaklı liderleri bir araya getirmeyi ve güçlendirmeyi amaçlayan, üyelik tabanlı bir ortak çalışma, üretim ve etkinlik alanıdır.
 • İstasyon TEDÜ Sosyal Kuluçka Programı: İstasyon TEDÜ, toplumsal fayda odaklı çalışan, kar amacı gütmeyen ve sürdürülebilir bir model kurmayı hedefleyen aktörlere açık bir sosyal kuluçka alanı olarak faaliyet göstermeyi hedeflemektedir.
 • Bilgi Genç Sosyal Girişimci Ödülleri: (İstanbul Bilgi Üniversitesi her yıl, BİLGİ Genç Sosyal Girişimci Ödülleri ile topluma fayda sağlamış 10 genç sosyal girişimcinin ödüllendirilmesini ve eğitim almasını sağlamaktadır.
 • Ashoka Fellowship : 88 ülkede 3500’den fazla sosyal girişimciyi buluşturan, Ashoka’nın temel sosyal girişimci destek programı Ashoka Fellowship ile desteklenen Ashoka Fellowları 3 yıl boyunca maddi destek (ihtiyaç halinde), ömür boyu faydalanabildikleri pro-bono uzman destekleri ve küresel bir ağın parçası olma ayrıcalıklarını yaşıyor.
 • ChangemakerXchange : İstanbul çıkışlı küresel genç sosyal girişimci ağı ChangemakerXChange, 2012’den beri 70 ülkeden 300 genç sosyal girişimciyi uluslararası zirvelerde buluşturuyor, proje ortaklıkları geliştirmeleri için mikro-hibelerle destekliyor.
 • Good4Trust Çekirge Programı 
 • İlk Adım Fonu : Sosyal etki odaklı yerel projeleri hayata geçirmek üzere ilk adımını atmak isteyen girişimcileri destekleyen fonun amacı toplumsal sorunlara çözüm sunabilmek için harekete geçmek isteyenlerin kapasitelerini güçlendirmek. 
 • Garanti Bankası BBVA Momentum Sosyal Girişimcilik Programı : Sosyal girişimcilere destek vermek amacıyla global bir program olarak yürütülen BBVA Momentum Sosyal Girişimcilik Destek Programı’nı Türkiye’de Impact Hub ortaklığıyla yürütülmektedir. Bu programla, sürdürülebilir bir iş modeli ile yüksek sosyal etki yaratmayı amaçlayan sosyal girişimcilere kapasite geliştirme destekleri sunulmaktadır.
 • Global Social Venture Competition : Küresel Sosyal Girişimcilik Yarışması (GSVC), hem finansal açıdan sürdürülebilir, hem de sosyal açıdan en yüksek potansiyele sahip katma değerli projelerin yarıştığı bir ödül programı.
 • Hızlan Fark Yarat:  SAP Türkiye ortaklığıyla 2015 yılından beri dezavantajlı gençleri güçlendirmeyi amaçlayan 10 genç sosyal girişimciyi destekleyen proje kapsamında, 2017'den itibaren üniversitelerde sosyal girişimciliğin yaygınlaşması için çevrimiçi araçlar geliştiriliyor.
 • Hult Prize : Hult Prize üniversite öğrencilerinin sosyal fayda odaklı girişimcilik fikirlerinin uluslararası arenada yarıştığı bir ödül programıdır. Program çerçevesinde her sene, Birleşmiş Milletler tarafından belirlenen küresel hedefler gözetilerek bir ana problem alanı seçilir ve öğrencilerden bu alandaki sorunlara çözüm geliştirmesi istenir.
 • İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülü : Kale Grubu ve dünyanın en geniş sosyal girişimcilik ağı olan Ashoka ortaklığında hayata geçirilen İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülü, Türkiye’nin gelecek vadeden sosyal girişimcilerini erken aşama, ileri aşama ve işbirliği kategorileriyle ödüllendiriyor. 
 • University4Society : University4Society tasarımcı, yazılımcı ve iş geliştiricileri bir araya getiren, tüm Türkiye’de üniversite öğrencilerinin katılımıyla farklı kampüslerde gerçekleşen girişimcilik maratonudur. 
 • University Innovation Fellows Stanford : University Innovation Fellows (UIF), Stanford Üniversitesi Hasso Plattner Tasarım Enstitüsü’nün yürüttüğü üniversitelerde değişim öncüsü öğrenciler yaratmak ve bu öğrencilerinin kapasitelerini geliştirerek girişimcilik ekosistemini destekleyen uluslararası bir inovasyon programıdır.